خدمات آزمایشگاهی

بایومیکس با دارا بودن تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته آمادگی ارایه طیف وسیعی از خدمات آزمایشگاهی به مراکز دانشگاهی، شرکتهای داروئی، صنایع غذایی و کلیه شرکتهای متقاضی و نیز اساتید و دانشجویان را دارد. کارشناسان این شرکت از میان زبده ترین افراد در حوزه آنالیز دستگاهی و تستهای بیولوژیک هستند

یکی از بزرگترین مجموعه های آزمایشگاهی دانش بنیان برای ارایه خدمات آزمایشگاهی و آنالیزی در سطوح اتمی، مولکولی و سلولی و نیز حیوانات آزمایشگاهی اکنون در اختیار متخصصین شرکت دانش بنیان بایومیکس می باشد. شما می توانید از مرحله طراحی آزمون تا انجام آزمایشات و آنالیز دیتا با متخصصین ما در ارتباط باشید. مشاوره رایگان ، انجام آزمایشات با دقت و صحت بالا و نیز ارایه خدمات آنالیزی از افتخارات ماست.

در حال حاضر تستهای شیمیائی و بیولوژیک در مجموعه بایومیکس قابل اجرا می باشد. طیف وسیعی از سفارش دهندگان اینگونه از خدمات شامل اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی، شرکتهای داروسازی، مراکز بیمارستانی و تشخیصی، مراکز کنترل کیفی و نظارتی با مجموعه بایومیکس در ارتباط بوده و از خدمات ما استفاده می نمایند. برای مشاوره رایگان، انجام سفارش و هر گونه سوال احتمالی با شماره های شرکت در تماس باشید.

09925757861-2

09925757961-2

LC-MS/MS

طیف سنجی جرمی یا مس اسپکترومتری
طیف سنجی جرمی یک روش آنالیزی است که برای محاسبه نسبت جرم به بار (m/z) یک یا چند مولکول در نمونه مورد استفاده است. این اندازه‌گیری‌ها اغلب برای تعیین وزن مولکولی دقیق اجزای نمونه، شناسائی اجزا مولکولی و اندازه گیری کمی آنها استفاده می‌شوند.

خرید خدمت

HPLC

کروماتوگرافی مایع

کروماتوگرافی مایع یکی از متداولترین روشهای کروماتوگرافی است که بر مبنای حل شوندگی ترکیبات در فاز مایع و حرکت بر روی فاز جامد و اتصال یا عدم اتصال به آن سبب جداسازی ترکیبات از یکدیگر می گردد. در این روش ممکن است برای به حرکت درآوردن فاز مایع از یک پمپ در فشار بالا استفاده گردد که به آن HPLC گفته می شود. HPLC از رایج ترین روشهای جداسازی و خالص سازی، شناسائی و اندازه گیری کمی آنالیتهای مختلف از جمله داروها و مواد بیولوژیک به شمار می رود.

خرید خدمت

Real-time PCR

Real-Time PCR

روش PCR یک تکنیک بسیار پر کاربرد در مطالعات ژنومیکس به حساب می آید. در این روش مولکولهای اسید نوکلئیک پلی مریزه می شوند. زیر شاخه های متعدد و متنوعی برای PCR ابداع گردیده که کاربردهای این تکنیک را به مراتب وسیعتر و متنوع تر کرده است. در روش Real-Time PCR امکان اندازه گیری کمی بیان ژنها وجود دارد. در این روش پلی مریزه شدن ژن بطور همزمان در دستگاه نشانداده می شود و امکان اندازه گیری میزان بیان ژن را فراهم می نماید

خرید خدمت

Flow cytometry

فلوسایتومتری

فلوسایتومتری یک روش بسیار قدرتمند در خصیصه یابی سلولی و مولکولی می باشد. اساس این روش رنگ آمیزی سلول یا مولکول توسط یک ماده فلورسانس است. در فلوسایتومتری پارامترهای گوناگونی ممکن است مورد ارزیابی قرار گیرد: اندازه سلولی، آپوپتوز، نکروز سلولی، بیان یا عدم بیان یک مارکر مولکولی در سلول، شمارش و جداسازی سلولها و مطالعه جمعیتهای گوناگون سلولی از بارزترین این پارامترها هستند.

خرید خدمت

GC-MS

GC-MS

کروماتوگرافی گازی یک روش قدرتمند برای جداسازی و شناسایی مولکولهای مختلف از جمله متابولیتها، استروئیدها، توکسینها و داروها می باشد. در این روش فاز متحرک گاز می باشد. لذا هر ماده ای که قابلیت تبدیل شدن به گاز و حرکت در فاز گازی را داشته باشد می تواند در این روش مورد ارزیابی و شناسایی قرار گیرد. در GC-MS از دتکتور مَس اسپکترومتری متصل به کروماتوگرافی گاز استفاده می شود. به دلیل حساسیت فوق العاده بالای این دتکتور این روش یک روش بسیار کارآمد برای شناسایی و ارزیابی مولکولهای با مقادیر بسیار کم است.

خرید خدمت

ICP-OES

ICP-OES

طیف‌سنجی انتشار نوری پلاسمای جفت القایی (ICP-OES) یک تکنیک تحلیلی است که برای تعیین مقدار عناصر خاص در یک نمونه استفاده می‌شود. ICP-OES از این واقعیت استفاده می کند که اتم ها و یون ها می توانند انرژی را برای انتقال الکترون ها از حالت پایه به حالت برانگیخته جذب کنند. در ICP-OES، منبع این انرژی گرمای پلاسمای آرگون است که در 10000 کلوین کار می کند. ICP-OES بر آن دسته از اتم‌های برانگیخته تکیه دارد که نور را در طول موج‌های خاص در حین انتقال به سطح انرژی پایین‌تر آزاد می‌کنند.

خرید خدمت

Atomic absorption

جذب اتمی

طیف‌سنجی جذب اتمی (AAS) و طیف‌سنجی انتشار اتمی (AES) یک روش طیف‌تحلیلی برای تعیین کمی عناصر شیمیایی توسط اتم‌های آزاد در حالت گازی است. طیف‌سنجی جذب اتمی مبتنی بر جذب نور توسط یون‌های فلزی آزاد است. در شیمی تجزیه از این تکنیک برای تعیین غلظت یک عنصر خاص (آنالیت) در نمونه مورد تجزیه و تحلیل استفاده می شود. AAS را می توان برای تعیین بیش از 70 عنصر مختلف در محلول یا مستقیماً در نمونه های جامد از طریق تبخیر الکتروترمال استفاده کرد . این روش در تحقیقات فارماکولوژی، بیوفیزیک، باستان شناسی و سم شناسی استفاده می شود.

خرید خدمت

UV-Vis Spectroscopy

UV-Vis Spectroscopy

اسپکتروسکوپی طیف مرئی و ماورا بنفش از جمله روشهای بسیار متداول در آزمایشگاههای بیولوژی و شیمی به حساب می آید. در این روش جذب یا رد نور مرئی یا ماورا بنفش از یک محلول اندازه گیری می شود که می تواند برای بررسی خصوصیات محلول یا اندازه گیری غلظت مواد حل شده از آن استفاده کرد

خرید خدمت

FTIR

FTIR

طیف‌سنجی فروسرخ تبدیل فوریه (FTIR) تکنیکی است که برای بدست آوردن طیف فروسرخ جذب یا انتشار جامد، مایع یا گاز استفاده می‌شود. یک طیف سنج FTIR به طور همزمان داده های طیفی با وضوح بالا را در یک محدوده طیفی گسترده جمع آوری می کند. این روش مزیت قابل توجهی نسبت به یک طیف سنج پراکنده دارد که شدت را در یک محدوده باریک از طول موج ها در یک زمان اندازه گیری می کند.

خرید خدمت

Tensile testing

تست کشش

تست کشش یکی از روشهای متعارف در مطالعه مواد است. این روش بیشتر در مطالعات مهندسی کاربرد دارد. اما امروزه در رشته های تخصصی بینابینی مانند مهندسی بافت هم کاربرد پیدا کرده است. برای بررسی خصوصیات مکانیکی داربستهای مهندسی بافت این روش را می توان به کار گرفت.

خرید خدمت

Animal lab

آزمایشگاه حیوانی

یکی از امکانات ویژه شرکت بایومیکس آزمایشگاه حیوانی است. محققین محترم که علاقه مند به انجام تستهای حیوانی هستند می توانند از امکانات این بخش استفاده نمایند. ضمنا واگذاری حیوان آزمایشگاهی از دیگر خدمات این بخش می باشد.

خرید خدمت

Cell culture facilities

امکانات کشت سلولی

کلیه امکانات کشت سلولی و بافت شامل جداسازی و کشت سلولهای اولیه و لاین سلولی، انجام تستهای سلولی و ذخیره سازی سلولی در آزمایشگاه بایومیکس فراهم می باشد. علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در خصوص انجام تستهای سلولی در این آزمایشگاه با ما در ارتباط باشند.

خرید خدمت

General laboratory equipments

آمکانات و تجهیزات عمومی آزمایشگاهی

علاوه بر تجهیزات و امکانات تخصصی، بایومیکس دارای تجهیزات و امکانات عمومی و فضاهای آزمایشگاهی برای انجام امور روزمره آزمایشگاهی می باشد. اساتید و دانشجویانی که نیازمند دسک تحقیقاتی می باشند می توانند برای استفاده از این امکانات با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایند.

خرید خدمت